Rum i grejpfrut – drink z rumem

Czerwiec 2nd, 2011

Rum w postaci czystej od początku swojego istnienia wykazywał silne związki z polityką. Ani malibu ani też drinki malibu nie wzbudzały takich kontrowersji co beczki z rumem. Drinków malibu co najwyżej używano podczas spotkań polityków, ale utrzymanych w pokojowym bądź relaksującym charakterze. Rum pobudzał zaś piratów do wykonywania zbójnickiego rzemiosła, co z kolei polityków zmuszało do myślenia, jak zaradzić atakom korsarzy. Rum ma też swój udział w rewolucjach, np. w Rewolucji Amerykańskiej, kiedy to wyborcy oddawali swe głosy na kandydatów tym chętniej, im więcej rumu serwowali oni na wiecach wyborczych. Ponadto Jerzy Waszyngton miał ponoć nalegać na otwarcie beczki z rumem podczas uroczystości inauguracji na prezydenta młodego zjednoczonego państwa amerykańskiego.

Odpolitycznienie rumu nastąpiło prawdopodobnie z chwilą, kiedy ludzie zaczęli masowo podróżować. Wtedy trunek ten, podobnie jak i malibu, stał się alkoholem pijanym przez obywateli świata. Trudno dziś szukać jakiegokolwiek politycznego podtekstu w rumie czy malibu. Obecnie to dwa świetne alkohole, z których można przygotować fantastyczne drinki – również o charakterze międzynarodowym.

Drink Malibu – czy próbowałeś drinka Malibu z grejpfrutem?

Drink Rum&Tequila
Oto koktajl pochodzący z serca Ameryki Południowej. Podany tu przepis na drinka z rumem uwzględnia jeszcze dodatek innych pochodzących z tamtego rejonu świata słynnych alkoholi. Warto wypróbować to zestawienie!
Składniki:
30 ml Cachasa
10 ml tequili
30 ml białego rumu (lub malibu)
60 ml soku grejpfrutowego
10 ml syropu z cukru.

Sposób przygotowania:
Wszystkie składniki mieszamy porządnie w shakerze i przelewamy do szklanki z pokruszonym lodem. Podajemy udekorowany cząstką grejpfruta.

Warto po degustacji drinka zapytać pijących, czy czują się już prawdziwymi obywatelami świata, czy też do uzyskania tej świadomości potrzebna im jest kolejna porcja koktajlu.

Under: Whisky
 | 
Tags:

Leave a Reply

TrackbackTrackback from your site.

RSSComments follow via RSS.

Archives

Meta

Pages